Методичний вернісаж «Я атестуюсь»

Бути творцем –  покликання людини, бути майстром своєї справи – це талант.  Стало традицією щороку в лютому проводити методичний фестиваль. Тож і цьогоріч упродовж тижня педагоги демонстрували свій творчий задум.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Банькова С.В. ознайомила колектив із новим професійним стандартом учителя, адже документ дає змогу вчителю визначити чіткі орієнтири власного професійного розвитку.

Щоб бути учителем, необхідно любити дітей та досконало володіти професійними навичками. Це переконливо довели вчителі початкових класів Панас Л.П. та Редько А.О., які працюють за науково-педагогічним проектом «Інтелект України». Колеги відчули «почерк майстрів», а також зацікавилися пізнавальною значущістю та багатогранністю завдань і вправ, які можна використати в системі НУШ.

Жежук В.В., педагог-організатор школи, запросила вчителів у «школу творчих ініціатив» і довела, що головне її покликання – зацікавити, згуртувати, допомогти, організувати, надихнути, об’єднати – спрямоване на формування і розвиток компетентної особистості.

Неможливо бути ефективним учителем і не розвиватися щодня. Навчається сама, шукає інформацію і, найважливіше, застосовує нові навички та знання, веде професійний блог, майстерно поширює досвід серед колег учитель української мови та літератури Сметаніна С.В. Запросивши колег на «філологічні гостини», вкотре продемонструвала ерудицію та майстерність.

Учителі-філологи Коверзнєва Л.Р. та Цехместрук Н.С. вважають, що, аби навчальний процес був цікавим, цінним і пізнавальним, варто володіти конкретними сучасними методиками роботи з учнями – методикою використання ейдетики та методикою розвитку емоційного інтелекту. «Через емоції – до розуму, через сприйняття – до відчуття!» - гасло колег.

Мало бути учителем – потрібно свої знання передавати іншим. Так вважає учитель англійської мови Фоміна О.Б. і майстерно ділиться професійною компетентністю з молодою колегою. Вдало доводить, що важливо не лише вибудувати сучасний урок, а й правильно зробити самоаналіз.

Один із ключових інструментів сучасного вчителя – використання у своїй практиці новітніх технологій, а особливо, якщо твій кабінет – сучасна фізична лабораторія. Лагоднюк В.А., молодий учитель, який не тільки активно використовує в освітньому процесі цифрові технології, працюючи за НПП «Інтелект України», а й  постійно удосконалює професійні навички, передаючи досвід іншим.

Стецюк К.С., учитель фізики та астрономії,  незважаючи на чималий професійний досвід, швидко пристосовується до «нової норми» в освіті (дистанційне навчання з використанням цифрових технологій), переборює свої страхи, опановує зовсім інші підходи, змінюючи власний стиль викладання. Як результат, учитель майстерно поширює набутий досвід серед колег.

А. Дістервег зазначав, що «учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю, пройматися й надихатися силами, що пробудилися в ній».

Банькова С.В., заступник директора

З навчально-виховної роботи