Заходи до  Дня української писемності

У рамках предметного тижня до Дня української писемності у ЗОШ №27 відбулося маса заходів. Одним із них була екскурсія учнів початкової школи до літописної  Пересопниці, у музей Першокниги. Школярі побачили на власні очі копію Пересопницького Євангелія, дізналися, що саме на цій книзі присягають на вірність народу президента України, дізналися і про  те, де і чому зберігається оригінал, а також дітям розповіли як створювалися і ким переписувалися перші книги. Тож учні зрозуміли і змогли переконатися, що рукописні книги були справжніми витворами мистецтва і мали величезну цінність.

Ще одним цікавим заходом став інтелектуальний двобій збірних команд учнів 10-их та 11-их класів. Змагалися 2 сильні команди «Шевченкові нащадки» (10 кл.) та «Імпульс» (11 кл.). Запитання мовно-літературного «батлу» були найрізноманітніші – стосувалися і мовних, і літературних тем і фольклору.  У запеклій боротьбі перемогу отримала досвідчена збірна 11-их класів.

Крім того у фойє ЗОШ № 27 діяли виставки малюнків та плакатів на тему «День української писемності» та «Мова у кольорі» учасниками яких були учні 5-8-их класів.

Цікаво оформленою виявилась і виставка фотографій селфі «Моє патріотичне фото» від учнів 8-11-их класів.

Для учнів паралелі 5-их класів було проведено мовознавчий турнір «Усезнайко», учасники якого теж мали змогу проявити свої знання із рідної мови і літератури. А ще учні 5-Б класу мали змогу послухати лінгвістичну казку, яку розповіли для них семикласники (7-А кл.).

На завершення тижня пройшла акція «Подаруй книгу ровеснику зі Сходу». 13 книг ми відправили ровесниками на схід країни, і наші 5 учнів, переселені зі сходу теж отримали подарунки – художні книги.

Тож, щоб підсумувати усе вище перераховане, відзначимо, що «мовно-літературний» тиждень пройшов не лише насичений різноманітними заходами, але і досить цікаво.

Педагог-організатор В. Жежук,

керівник прес-клубу Л.Міщук,