Заходи до Дня соборності України

В історії нашої державності є чимало знаменних дат, які ми відзначаємо із року в рік. І однією з них є 22 січня, коли у далекому 1919 році було підписано  «Акт Злуки» -  возз’єднання ЗУНР та УНР. З цього приводу у нашій ЗОШ №27 відбулася ціла низка заходів. Це тематичні лінійки, що підготували вчителі історії. Чудово підібрана інформація, цікаві матеріали, викладені у презентації, сконцентрували увагу учнів на події, що мали для України історичне значення.

Учні 2-4 класів малювали малюнки, 5-11 класи стінгазети «Україна - єдина». А комісія Інформації підготувала інформаційний вісник.

Цього дня відбувся ще один захід – загальношкільний ланцюг єднання. З ініціативи учнівського самоврядування до нього були залучені усі учні та вчителі. Після урочистого вступу у фойє школи під музичний супровід учні по всій школі вишикувались у величезний живий ланцюг, який і символізував єднання – єднання думок, сердець та прагнень усіх українців, і, звичайно ж те, що наша Україна – єдина! Урочистість та особливість події підкреслило ще і те, що учні не просто стояли « у ланцюгу», а передавали з рук у руки синьо-жовтий прапор нашої держави. І цей прапор теж є особливим – він «повернувся» з війни, із зони АТО, а привіз його додому керівник гуртка ЗОШ № 7 Тарас Обоїста - учасник бойових дій на Сході країни, провів там півтора роки і був поранений. Справа у тому, що цей прапор у свій час учні нашої школи передали у військову частину, де перебував Тарас. На стягу діти написали гасло та бажання для воїнів. І ось, демобілізувавшись, Тарас Вячеславович повернувся додому, повернувся до своїх обов’язків у рідній школі.  Прапор він привіз із собою. Та на додачу до «наших» побажань, солдати, які перебували на війні разом із нашим вчителем, залишили свої автографи та надписи. Саме тому він є таким особливим. Тож, кожен учень із «ланцюга єднання» міг власноруч доторкнутися до цієї реліквії. Після того, як прапор знову «повернувся» до шкільного фойє, захід було завершено палкими словами ведучих та нашим державним Гімном.

В.Жежук, педагог-організатор