Заходи до Дня гідності та Свободи

21 листопада країна відзначає День Гідності та Свободи. Тож тиждень напередодні у ЗОШ № 27 пройшло маса заходів: години спілкування, уроки мужності, зустрічі з учасниками бойових подій, у шкільному вестибюлі пройшла виставка стінгазет та інформаційний стенд, де усі охочі могли прочитати вичерпні відомості про історію виникнення та суть цього дня.

Крім того, учнями 11-А класу було представлено мистецьку літературно-музичну композицію «Слава вам, герої!» для учнів 7-8 класів, у якій  майбутні випускники розкрили своє бачення історичних процесів, що відбувалися останнім часом у нашій державі. Зачіпав за живе образ багатостраждальної України, яка, незважаючи на всі випробування, залишається красивою, незламною, рідною для нас, українців.

У рамках відзначення Дня Гідності й Свободи, у четвер 19 листопада у нашій школі пройшли загальношкільні тематичні лінійки для учнів 5-6 та 7-8 класів, і виховний захід для учнів 9-11-их класів, підготовлений вчителями історії ЗОШ №27 та класними керівниками.

Захід розпочався музичною композицією та демонстрацією відео. «Потрібно 6 місяців, щоб організувати вибори, 10 років, щоб встановити ринкову економіку, але потрібна ціла генерація для того, щоб встановити громадянське суспільство. Інакше, без громадянського суспільства немає демократії» - саме ці слова німецького соціолога Ральфа Дарендорфа звучали на початку відео-фільму. Саме ці слова червоним рядком пронизували увесь захід. Слід зазначити, що вчителі надзвичайно вдало підібрали і відеоматеріали і коментарі. Адже за якихось 35 хв.  перед глядачами пройшло 3 сучасні революції: «Революція на граніті» 1990 року, учасниками якої були нині добре відомі Олесь Доній, В’ячеслав Кириленко, Олег Тянгибок та Марійка Бурмака. Далі – події «Помаранчевої революції» 2004 року, і нарешті «Революція гідності» 2013-2014 р.р.

На «Революції гідності» зупинилися дещо докладніше – і перед очима учнів знову ожили ті страшні події, які знову сколихнули пам’ять та змусили частіше битися серця. Таким чином і було показано отой тернистий шлях цілої генерації до свободи, побудови Громадянського суспільства та встановлення демократії, по якому ми ще досі рухаємось.

В. Жежук, педагог-організатор,

Л.Міщук, керівник Прес-клубу