Шевченківський день

«Читайте Шевченка, бо там отворена вам ціла проява, історія і душа українського народу», - такими словами письменника В. Стефаника звернулися учителі-словесники ЗОШ № 27 до своїх вихованців у знаменний день народження генія.

9-10 березня уроки української мови та літератури розпочалися переглядом документальних фільмів про нелегкий життєвий шлях Кобзаря. Враженнями від фільму, роздумами про актуальність творчості Т. Шевченка учні поділилися у складених діалогах, усних монологічних висловлюваннях.

Урочисту тематичну лінійку «Живи, Кобзарю, в памяті людській» провели учні філологічного 10-А класу ( учитель Сметаніна С.В.). Натхненно звучали слова Т. Шевченка і вірші юної поетеси Єлизавети Самчук.

У вестибюлі школи учні переглянули календар Шевченкових дат та прочитали афористичні вислови зі сторінок «Кобзаря», що оформили Шпичак Л.С. та Кондратюк Т.В.

Свої художні здібності змогли продемонструвати учасники виставки малюнків «Шевченко очима дітей». А ті, хто захоплюється інформаційними технологіями, підготували цікаві презентації «Я відкриваю Шевченка».

У підшефні початкові класи було здійснено десант «Знавці Тарасового слова». Із великим захопленням малюки слухали повідомлення, розгадували ребуси, кросворди, чайнворди, які підготували учні 8-Б класу (Коверзнєва Л.Р.).

Учні 9-их класів змагалися в інтелектуальній грі «Найрозумніший», яку організувала Шпичак Л.С.

Серед учнів 5-6-их класів учителем Цехместрук Н.С. проведений конкурс читців-декламаторів «Іду з дитинства до Тараса».

Поезія Великого Кобзаря спонукає школярів творити, тому вони із задоволенням взяли участь у конкурсі сенканів, кращі з яких увійдуть до збірки.

Активні відвідувачі бібліотеки змогли переглянути книжко-ілюстративну виставку «Уклін тобі, Тарасе», підготовлену Кирилюк М.П. та Демчук Т.М.

Заходи, проведені у ЗОШ № 27 до 202-ої річниці з дня народження Т.Шевченка, допомагають учням осягнути його велич, спонукають до вивчення творчості поета, формують ціннісне ставлення до держави, національних і духовних скарбів народу.

О. Поворознюк, учитель

української мови та літератури