Свято рідної мови

Упродовж трьох днів ( з 09.11.16 по 11.11.16 р.) у ЗОШ №27 відбувалися заходи до Дня української писемності. Школа поринула в атмосферу бурхливої творчості.

Заходи розпочалися традиційною шкільною лінійкою. Т. Кондратюк зі своїми вихованцями розкрила глибину й неповторність рідної мови. Зворушливо звучало поетичне слово, а родзинкою свята став арт-моб «Говоріть українською!». Інтеркативним та пізнавальним був захід, а значить – справив глибоке  враження на дітей.

Уроки розпочиналися інформаційними п’ятихвилинками «До джерел рідного слова». Зацікавила учнів виставка кращих зошитів, адже приємно було побачити свій зошит та інше взірцеве письмо.

Мовну дуель запропонувала учням 10-х класів Л. Шпичак. Пізнавальні завдання заводили в глухий кут навіть досвідчених мовознавців, які переконалися, що джерела рідної мови – невичерпні.

У мовну вітальню запросила учнів 5-Б класу О. Поворознюк.  Запропоновані завдання потребували кмітливості, креативності, швидкості. Тож школярі справлялися з ними із задоволенням.

У кабінеті 305 зібралися небайдужі до долі рідної мови. Разом із С. Сметаніною  випускники 11-А класу розмірковували над перспективами розвитку української мови в сучасній Україні, майстерно презентуючи відеофрагменти фільму «Мова – ДНК нації» .

Конкурси «Диктант для однокласника», «Я малюю мову» запропонувала учням 5,6-их класів Л. Коваль. Школярі виявили креативність під час презентації проектів «Мова моя кольорова», а рідне слово заграло новими барвами, неповторними відтінками.

Екскурсію до джерел рідного слова здійснила зі своїми учнями  Н. Цехместрук. Діти переконалися, наскільки давня історія книгодрукування, відвідавши Рівненський краєзнавчий музей і відчувши подих історії.

Можна переконливо доводити неповторність та унікальність української мови, а можна це майстерно продемонструвати , що і зробили вчителі-словесники.

Н. Цехместрук, керівник  методичного                                             об’єднання вчителів-словесників