Засідання педагогічної ради

«Акмеологічна модель сучасного вчителя та класного керівника»

22 січня 2016 року в Рівненській загальноосвітній школі № 27 відбулося засідання педагогічної ради «Акмеологічна модель сучасного вчителя та класного керівника». Розпочалося воно методичним діалогом між заступниками директора  з НВР  С.Баньковою та І.Бачинською щодо того, якими якостями  повинен володіти сучасний учитель-акмеолог. Вивівши формулу якості сучасного вчителя,  дійшли висновку, що вся діяльність учителя-акмеолога спрямована на формування цілісної особистості, адже саме це і є пріоритетом суспільства і системи  освіти.

С.Банькова  у доповіді проаналізувала  діяльність учителів та їхню роль  у формуванні цілісної особистості,  І.Бачинська зазначила, що запорукою успіху формування такої особистості є системна та цілеспрямована робота класного керівника. Інна Миколаївна оцінила роботу класних керівників, даючи їм бонуси за кожен вид діяльності. Підрахувавши кількість бонусів, учителі здійснили самоаналіз, наскільки їхня робота є ефективною і результативною.

Творча група вчителів у складі Г. Дяченко, Т.Шуляк, О.Загури, О.Фоміної, Л.Коверзнєвої презентували  формулу якості сучасного вчителя-акмеолога, переконавши присутніх у тому, що це  має бути не просто учитель-транслятор знань, а учитель-модератор, режисер, продюсер, драматург, артист, висококваліфікований фахівець. А керівник методичного об’єднання класних керівників Т.Кондратюк  дискутувала з присутніми з приводу того, яким має бути сучасний акмеолог-класний керівник. Згодом дійшли висновку, що це має бути учитель-творець, одним словом, майстер своєї справи. С.Банькова у відповідь на це запитала присутніх,  чим, на їхню думку, є педагогічна майстерність учителя: правом вибору вчителя чи його обов’язком. На що учителі української мови та літератури дали аргументовані  та переконливі відповіді, що це, перш за все, обов’язок учителя і, звичайно, право вчителя продемонструвати  свій талант, виявляти творчість, активність, займатися інноваційною діяльністю, бути постійно в пошуку.

Учителі початкової школи І.Кириченко, Л.Подолець, О.Кутуза підтримали їхню позицію: продемонстрували свою майстерність і представили присутнім калейдоскоп педагогічних ідей щодо того, як зробити цікавими уроки для молодших школярів. Вони запросили присутніх у ляльковий театр та запропонували стати учасниками сучасної сценки «Колобок». Цікавими були  й розіграні з учителями навчальні та рольові ігри.

Завершення педради було поетичне, а це і емоційний вплив на присутніх, і філософські думки для  роздумів.

С.Банькова, заступник директора з НВР