Гірким болем відгукується в українських серцях день 26 квітня 1986 року. Стогнала в цей день українська земля, плакала природа... Аварія на Чорнобильській АЕС стала важким уроком для всього людства. Щороку весь український народ вшановує пам’ять про тих, хто був причетний до ліквідації цієї аварії. Повинно пам’ятати про це й молоде покоління. Тому традиційним стало у Рівненській ЗОШ І-ІІІ ст. №27 у цей день проводити години пам’яті та інші заходи, які не дають забути про цю катастрофу. Не порушено традицію й цьогоріч. Так, у 1-11-их класах класними керівниками були проведені тематичні заходи: „Гіркі сторінки трагедії (2-Г клас), „Книга-мандрівка. Україна. Чорнобиль” (2-Д клас), перегляд мультфільму „Чорнобиль” (1-Д клас), „Урок безпеки” (3-А клас), година пам’яті „Чорнобильська катастрофа” (5-Д клас), „Мужність і біль Чорнобиля” (5-Г, 11-В класи), „Сльози Чорнобиля” (6-А клас), „35-і роковини сумних подій...” (6-Г, 7-В класи), „Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС” (8-В клас), „Твій біль, україно – Чорнобиль...” (9-А клас), демонстрація кінофільму „Мужність і біль Чорнобиля” (9-11-і класи) та інші. Під час проведення таких заходів школярі мали можливість відтворити в пам’яті все те, що вони знали про цю трагічну подію та ще глибше дізнатися про аварію на ЧАЕС, її наслідки; задуматися над тим, наскільки страшною може бути екологічна катастрофа та поміркувати, що кожен із них може зробити, щоб у подальшому уникнути  цього. Під час таких годин пам’яті учні не забули вшанувати пам’ять про тих, хто віддав своє життя, ліквідовуючи аварію; віддати шану тим, хто був її ліквідаторами. Окрім таких годин, про цю аварію діти могли почерпнути з інформаційних стендів, які підготувала педагог-організатор Жежук В. В. спільно з членами шкільного учкому: виставки експозицій із архівних матеріалів „Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС”, фотовиставки „Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС”. Бібліотекарем школи Кирилюк М. П. було організовано тематичну виставку художньої та історичної літератури, експозицій з архівних фото і художніх матеріалів, що ілюструють події Чорнобильської трагедії. Учні школи підготували дитячі творчі роботи (малюнки, стіннівки „Чорнобиль – довгий слід трагедії”). Зрозуміло, що ми повинні не тільки розповідати молодому поколінню про різні природні катастрофи та надзвичайні ситуації, а й вчити, як правильно діяти в разі їх виникнення. Тому  в цей же день у закладі було організовано заходи в рамках Дня цивільного захисту. Так, з цікавістю учні початкових класів слухали розповідь учителя „Захисту України” Плетюка В. С., про те, як потрібно себе поводити, коли знайшов незнайомі ппредмети, які небезпечні ситуації можуть виникнути. Такі заходи – не просто заходи, а уроки життя.